Психологічні аспекти виховання дошкільників | Дельфін
Календарь на любой год
ПнВтСрЧтПтСбВс

Психологічні аспекти виховання дошкільників

Пам’ятка для батьків щодо адаптації дітей до умов дошкільного навчального закладу

1. Познайомте дитину з майбутнім вихователем, проведіть екскурсію до групи та ігрового майданчику, налаштовуючи дитину на те, що перебування в дитячому колективі — це приємна, радісна й очікуванна подія.

 2. Організуйте життя дитини в родині відповідно до режиму дня, якого дотримуються в дошкільному навчальному закладі. Сон, вживання їжі, прогулянки й інші режимні моменти проводьте в один і той самий час.

 3. Подавайте дитині на сніданок молочну страву. На обід готуйте і першу, і другу, і третю страви. Навчіть дитину їсти без сторонньої допомоги.

 4. Навчайте дитину вдома необхідним правилам самообслуговування, взаємодії з оточенням та сформуйте основні санітарно — гігієнічні навички — дотримання чистоти тіла, культури їжі, підтримання порядку в навколишньому середовищі.

 5. Залишайте дитину під наглядом інших людей, наприклад, родичів, друзів — спочатку на годину, а потім довше, щоб дитина зрозуміла, що батьки не будуть  постійно поряд.

 6. Поінформуйте медичних працівників і вихователів дошкільного навчального закладу про захоплення дитини, звичний руховий режим, особливості харчування, можливі алергійні реакції тощо.

 7. У перші дні перебування в дошкільному навчальному закладі залишайте дитину на дві — три години, поступово збільшуйте час перебування на одну — дві години.

 8. Дозволяйте дитині брати з собою до дошкільного навчального закладу улюблену іграшку, проте не давайте харчових продуктів і напоїв із собою.

 9. Пам’ятайте, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад лише здоровою. Щоранку оглядайте зів, шкіру та волосся дитини, розпитуйте про самопочуття.

 10. Одягайте дитину відповідно до погодних умов у одяг з натуральних тканин та зручне взуття. Обов’язковим є головний убір.

11. Не залишайте дитину в дошкільному навчальному закладі примусово, навіть якщо час звикання виявився довшим за очікуванний. У кожної дитини адаптація до умов дошкільного навчального закладу проходить індивідуально.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Вход
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання