Українські вечорниці в дитсадку «Дельфін» | Дельфін
Календарь на любой год
ПнВтСрЧтПтСбВс

Українські вечорниці в дитсадку «Дельфін»

Основні моральні якості людини закладаються в ранньому дитинстві, коли її серце відкрите назустріч добру, чесності й справедливості, коли вона вчиться шанувати, любити, берегти. Тому саме в цей період треба зробити все, щоб дитина полюбила звичаї та обряди своїх пращурів, зацікавилася традиціями українського народу.
Однією з задач виховної роботи в дошкільному навчальному закладі є розвиток національної свідомості дітей. Тому адміністрацією був розроблений план роботи, спрямований на виконання заходів щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей. В рамках цього плану 14 січня будо проведено народознавче свято «Різдвяні вечорниці».
Прибрана у вигляді української світлиці музична зала радо відчинила двері для всіх дітей закладу. Попід стінами – лави, застелені тканими ряднами, на видному місці – стіл, покритий вишитою скатертиною, на стінах – рушники, в кутку – українська піч. Дітей запросила до зали господиня української оселі та запропонувала поспівати.

Чарівна народна пісня зворушила усіх. Господиня розказала про звичаї та обряди напередодні православних свят: це різдвяні щедрівки, колядки, ігри-забавлянки, ворожіння дівчат, українські пісні. Під час розваги завітали непрохані гості – Солоха і Чорт, які грали та бешкетували з дітьми. Своєю акторською майстерністю діти ще раз переконали присутніх, що проведення таких заходів стає вкрай популярним. Діти розважались, танцювали запальні українські танці, а ще – дізналися багато цікавого про історію, побут, традиції та звичаї попередніх поколінь. Хлопчики та дівчатка, одягнені в національні костюми, дали змогу глядачам доторкнутися до минулого, поринути в атмосферу загадковості, відчути красу та поезію давніх обрядів, переглянути міні-виставу. Наостанок всі присутні разом заспівали: «Україно моя, золоті твої поля, небо ніжно-голубе, що під ним усе цвіте…» з пісні «Добрий день, матусю Україно» Н.Рубальської.

На завершення свята господиня пригостила присутніх дітей та гостей смачними українськими стравами і побажала, щоб коляда зігрівала святочні домівки, наповнювала серця новими яскравими барвами, додавала сили, віри, наснаги. Поки коляда лине над землею – співає і нескорена українська душа.

Людмила Дворник,
завідувач ДНЗ № 34 «Дельфін»

Официальный сайт газеты «Дружковский рабочий»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Вход
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання