Консультативний пункт | Дельфін
Календарь на любой год
ПнВтСрЧтПтСбВс

Консультативний пункт

ditinaРобота консультативного пункту для батьків та дітей, які виховуються в умовах сім’ї.

Мета: забезпечення єдності і наступності сімейного та суспільного виховання, надання психолого-педагогічної допомоги батькам (законним представникам), підтримка всебічного розвитку особистості дітей, які не відвідують дошкільний заклад.
Завдання:
* надання всебічної допомоги батькам (законнимпредставникам) у забезпеченні умов для розвитку дітей, які не відвідують ДНЗ;
* надання консультативної допомоги батькам (законнимпредставникам) з різних питань виховання, навчання та розвитку дитини дошкільного віку;
* сприяння соціалізації дітей дошкільного віку, які не відвідують ДНЗ;
* надання допомоги батькам (законнимпредставникам) дітей 5-6 років, які не відвідують ДНЗ, у забезпеченні рівних стартових можливостей для навчання у школі;
* підвищення інформованості батьків (законнихпредставників) з питань виховання, навчання, збереження та зміцнення здоров»я, які виховують дітей дошкільного віку вдома.
Напрямки діяльності:
Освіта батьків (законних представників) — інформування батьків, спрямована на запобігання виникаючих сімейних проблем і формування педагогічної культури з метою об»єднання вимог до дитини у вихованні з боку всіх членів родини, формування позитивних взаємин у родині.
Діагностика розвитку дитини — психолого-педагогічне вивчення дитини, визначення індивідуальних особливостей і здібностей дитини, її потенційних можливостей, а також соціальній адаптації, розробка рекомендацій з подальшого розвитку та виховання дитини.
Консультування (психологічне, соціальне, педагогічне) — інформування батьків про фізіологічні та психологічні особливості розвитку дитини, основних напрямків виховних впливів, подолання кризових ситуацій.
Проведення корекційних та розвиваючих занять на основі індивідуальних особливостей розвитку дитини, спрямованих на навчання батьків організації виховного процесу в умовах родини.
Соціальна адаптація дитини в дитячому колективі — розвиток у дитини навичок соціального поводження та комунікативних якостей особистості (заняття психолога з дитиною щодо розвитку у неї навичок соціального поводження (за запитом), запрошення дітей та батьків, які не відвідують ДНЗ до участі у святах, розвагах).
Охорона життя та зміцнення здоров»я дітей — консультації по загартовуванню, профілактиці вірусних захворювань, рекомендації з правильного харчування та вітамінотерапії, пропаганда здорового способу життя, запрошення дітей та батьків, які не відвідують ДНЗ до участі у спортивних святах, у проведенні Тижня безпеки.

Вход
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання